29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sumbas’ta coşku ile kutlandı.
29 Ekim kutlamaları Kaymakamlık makamında İlimiz Vali Yardımcısı Sayın Hakan Ezgi’nin tebrikleri kabulüyle başladı. Tebriklerin kabul edilmesinin ardından kutlamalar Sumbas Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulunda devam etti.
Törene Vali Yardımcısı Sayın Hakan Ezgi, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Nuri Nuhoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Yüksel Aydın, İlçe Emniyet Amiri Sayın Cemil Deniz, siyasi parti temsilcileri ile kurum amirleri ve çok sayıda Sumbaslı vatandaş katıldı.
Sumbas Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulunda yapılan kutlama programı Vali Yardımcımız Sayın Hakan Ezgi ve Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Nuri Nuhoğlu tarafından öğrencilerin, protokol ve bayrama katılan halkın bayramlarını kutlamasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Vali Yardımcımız Sayın Hakan Ezgi günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı.
Ezgi’nin coşku dolu konuşmasının ardından, program sunucusu Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe Öğretmeni SayınErsin Karaosmanoğlu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın yayınladığı 29 Ekim kutlama mesajının okunması ve törene katılan öğrencilerin şiirlerini okumasıyla devam etti. Halk Oyunları ekibinin muhteşem gösterileri seyircilerden bol bol alkış aldı.
Okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Yardımcısı Sayın Hakan Ezgi, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Yüksel Aydın ve Belediye Başkanı Sayın Mustafa Nuri Nuhoğlu tarafından hediyeler takdim edildi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni Sumbas Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu bando ekibinin ve törene katılan öğrencilerin tören geçişi ile son buldu.