BAŞBAKAN SAYIN BİNALİ YILDIRIM ‘dan VOLEYBOL İL BİRİNCİLİĞİNİ KAZANAN SPORCULARA HEDİYE

İlimiz genelinde Okul Sporları müsabakaları kapsamında küçük kızlar kategorisinde düzenlenen voleybol turnuvasında İl Birincisi olup Türkiye Yarı Finalleri’ne katılmaya hak kazanan Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu Küçük Kızlar Voleybol Takımına, Başbakan Sayın Binali YILDIRIM’ın gönderdiği hediyeler Kaymakam Sayın Ömer COŞKUN, AK Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mücahit DURMUŞOĞLU ve Sumbas Belediye Başkanı Mustafa Nuri NUHOĞLU tarafından dağıtıldı.

Ödül töreninde sporculara hediyelerini veren Kaymakam COŞKUN; "Okullarımızın akademik başarılarının yanında sportif başarıların önemini her defasında vurguladık ve vurgulamaya da devam edeceğiz. Gençlerimizin çok yönlü gelişimleri bizlerin daima hedef olarak belirlediğimiz bir istikamettir. Bu anlamlı başarıdan dolayı, emeği geçen Beden Eğitimi Öğretmenimiz Duygu SARIDÖL’e ve sporcu öğrencilerimize teşekkür ediyor, Türkiye Yarı Finallerinde ilçemizi ve ilimizi temsil edecek olan öğrencilerimize başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Bir süre sporculara sohbet edip tavsiyelerde bulunan DURMUŞOĞLU, “Geçlerimiz voleybol müsabakalarında önemli başarılara imza atıyor. Eğitimlerinin yanı sıra aldıkları bu sportif başarılar bizleri gururlandırırken ilçemiz içinde ayrıca önem taşıyor. Bölge müsabakalarında başarı gösterip yarı finallere alınlarının akıyla çıkıp, final oynayacaklarına da inancımız tamdır. Burada bizlere düşen onlara destek olmaktır. Hem maddi hem de manevi olarak her zaman sporcularımızın yanlarında olacağız." dedi.

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Sumbas ilçemize gelen Milletvekili Sayın Mücahit DURMUŞOĞLU, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ökkeş DEMİR, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Erol KAPLAN, Kaymakam COŞKUN eşliğinde yapımı devam eden Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.