OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ PROJESİNDE KURSA KATILANLARA SERTİFİKA DAĞITIMI YAPILDI
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendilerinin himayelerinde ülke genelinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında, ilçemizde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika dağıtım programı düzenlendi.
 
Programın açılış konuşmasını yapan Sumbas Kaymakamımız Sayın Ömer Coşkun; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendilerinin himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında ilçemizde düzenlenen kurslara yoğun bir katılım olduğunu belirterek, ilk etapta 62 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını söyledi. Okuma yazma oranını artırmak adına projenin önemine vurgu yapan Sayın Kaymakamımız, okuma yazma öğrenen kursiyerlerin heyecanına ortak oldu. Konuşmasında Kaymakam Coşkun,  proje kapsamında kursiyerlere yardımcı olan öğretmenlere ve diğer ilgililere teşekkürlerini iletti.
Düzenlenen sertifika dağıtım programında 21 kursta toplam 149 kişi okuryazarlık kursuna giderek,62 kursiyer okuryazarlık sertifikası almaya hak kazandı. Hak kazananlara sertifikaları Kaymakamımız Sayın Ömer COŞKUN tarafından takdim edildi.
 
Programda kursiyerler adına konuşma yapan  Düriye Alişan; ”Bu kampanyanın açılmasında sebep olan Cumhurbaşkanımıza ve eşine tüm kurs arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Ne mutlu okuyana. Öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Okumak çok güzel ve okumanızı tavsiye ediyorum” dedi.