Sumbas ’ta 15 Temmuz Hatıra Ormanı Oluşturuldu
İlçemizde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların anısına oluşturulan hatıra ormanında ilk fidanlar toprakla buluştu.
Kaymakamlık ve Orman İşletme Müdürlüğü'nce oluşturulan fidan dikim törenine Kaymakamımız Sayın Ömer Coşkun, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Kaymakam Coşkun, törende yaptığı konuşmada;" 15 Temmuz gecesi Türkiye’de milli iradeye karşı, gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsü sırasında canlarını ortaya koyarak şehit olan, kamu görevlileri ve vatandaşlarımız için hatıra ormanına fidan dikmek amacıyla bir aradayız. 15 Temmuz gecesi Türkiye de milli egemenliğe karşı bir kalkışma gerçekleşmiş ve halkın iradesini farklı noktalara taşımak isteyen bir grubun çalışması sonrasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız olmak üzere ilgili kurumlarımız ve halkımızın bir araya gelerek ortaya koyduğu bir çalışmayla bu önlenmiştir.
Öncelikle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum mekânları cennet olsun, ailelerine en iyi dileklerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye genelinde olduğu gibi bugün burada 15 Temmuz Şehitlerinin anısı yaşatmak adına, bu Hatıra Ormanı Fidan Dikim Törenini gerçekleştireceğiz. Bu çağrımıza uyup katılan bütün katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın gerçekleşmesinde emeği olan Orman İşletme Müdürlüğüne, onun değerli çalışanlarına ve katkısı olan bütün kurum ve kuruluşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum’ dedi.
Daha sonra Kaymakam Coşkun ve beraberindekiler 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’nda, şehitlerin adının verildiği çam ağaçlarını toprakla buluşturdu.