Sumbaslı Hayırsever Vatandaşımız Mehmetçiğe Destek İçin Boğasını Sattı
İlçemiz Kızılömerli Köyünde geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan Emine GÖDE, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na desteğini iletmek üzere Sumbas Kaymakamı Sayın Ömer COŞKUN’ u makamında ziyaret etti.
Ziyaretinde harekâta katılan Mehmetçikler için dua ettiğini ve onlara desteğini göstermek için boğasını satarak 10.000 TL gelirini Mehmetçik Vakfı'na bağışlamak istediğini belirten GÖDE, "Harekâta katılan kahraman Mehmetçikleri Allah'a emanet ediyorum. Allah onların gücünü kuvvetini arttırsın, Allah yar ve yardımcıları olsun." dedi.
Konu hakkında konuşma yapan Kaymakam COŞKUN: "Türkiye Cumhuriyetinin neferleri olan Türk askeri, özünde barış olan bu harekatta sınırlarımızda canla, başla mücadele vermektedir. Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin muzaffer olmasını yüce Allah'tan temenni ediyorum. Bu vesileyle geçimini sağladığı 3 inekten bir tanesini satarak büyük bir fedakarlık
örneği gösteren Emine GÖDE’ ye devletim ve milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Türk milletinin ne kadar asil, duyarlı ve vatanını ne kadar değerli gördüğünün bir örneğini daha bize gösterdiği için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi. 
Görüşmenin ardından Kaymakam COŞKUN bağış yapan GÖDE ailesine teşekkür plaketi takdim etti.