Sumbas’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

19 Mayıs 1919’da başlayan bağımsızlık mücadelemizin en büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. yıl dönümü ilçemizde düzenlenen törenle kutlandı
Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşımız eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi. İlçe Jandarma Komutanlığı’nca günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapıldı.
Gerçekleştirilen kutlama töreni Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Sayın Ömer Coşkunve Sumbas Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Nuri Nuhoğlu tarafından tebriklerin kabulü ile devam etti.
Törene, Sumbas Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Nuri Nuhoğlu, İlçe Jandarma Komutan Vekilimiz Sayın Muzaffer Gümüt, İlçe Emniyet Amirimiz Sayın Cemil Deniz, ilçemizin kurum amirleri, siyasi parti temsilcilerimiz, il genel meclis üyelerimiz ile vatandaşlar katıldı.
Aynı zamanda Kadirli İlçesine vekâlet eden Kaymakamımız Sayın Ömer Coşkun, ilçemizdeki kutlamaların ardından Kadirli’ye geçerek, buradaki kutlamalara katıldı.